Kategorie: Wszystkie | Recenzje | Zapowiedzi płyt
RSS
sobota, 04 listopada 2017

W styczniu nowy Watain. Ładnie grają:)

No nie moge się do Shining przekonać. Niby ok, ale coś nie klika u mnie. Ale nowa płyta też już w styczniu, dla zainteresowanych.

Za to Annihilator klika mi jak należy. Już za chwilę ich koncert kolejny raz będzie okazja posłuchać i zobaczyć. A nowa płyta właśnie wychodzi (3 listopada).

I jeszcze Blut Aus Nord. Też chyb trzeba się dokładniej zainteresować cholercia:)

I może jeszcze Brouht By Pain. Czyli w sumie trochę Beyond Creation Bis. Ale akurat ten numer mi wchodzi. Chociaż ogólnie metal śmierci to akurat nie moja najlepsza muzyka.

piątek, 20 października 2017

Królewskie miasto Kraków zostało ostatnio nawiedzone przez kilka miłych zespołów młodzieżowych. Fight to Fight, Suicidal Angels i oczywiście Satyricon.

Fight to Fight to zdecydowanie nie mój rodzaj muzyki. Było nadspodziewanie dobrze, jak na to, że nie słucham takiej muzyki.

Później miało być już dużo lepiej. Thrash to thrash. Tym bardziej, że gdy sprawdzałem greków a Suicidal Angels, to wszystko brzmiało jak należy. Ale niestety - jak dla mnie koncertowo polegli. Ani jebnięcia, ani brzmienia. Wszystko było o pół centymetra nie tak. Niby kontakt z publiką, niby super zabawa pod sceną (bo i miejsca jeszcze było tam dość dużo). Ale mnie za serce nie chwycili.

A potem to już była gwiazda wieczoru. Jako, że koncert się wyprzedał, to na tym show nie szło glana wcisnąć tak było ciasno. I cały koncert to była ciągła walka o pozycje.

Co to był proszę Państwa za koncert. Po pierwsze - genialne brzmienie. Słyszałem różne opinie o klubie Kwadrat. Ale tu nie było się do czego przyczepić. Było zajebiście. Klarownie i selektywnie. Soczyście i potężnie. Nieskromnie powiem, że dobre przeczucie miałem już jak wyszli techniczni ustawiać sprzęt. Parę puknięć w perkusję, parę brzdęknięć w struny. I już czułem, że to będzie brzmiało. Rewelacja.

Po drugie - świetny odbiór publiczności. Ludzie reagowali, ludzie się przygotowali, ludzie szaleli.

I po trzecie - zespół, który bawił się prawdopodobnie tak samo dobrze jak publiczność. Jak jest interakcja między artystą a publiką, to wszystko wygląda jeszcze lepiej.

Czwarty raz Satyricon i nagle okazało się, że może być jeszcze lepiej. Najlepiej.

Do tego fajna wycieczka w dobrym towarzystwie. Wielce udany weekend:)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Arweny - towarzyszki naszej wyprawy do Krakowa:)

Tagi: satyricon
22:07, vampyr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 października 2017

Marilyn Manson + Johnny Depp w teledysku. Dla Małejżonki:)

Gojira raz i dwa. Najpierw mały jam z 12-letnim pałkerem:)

Poza tym Gojira pracuje nad EPką. Jak donosi MetalNews.pl prace trwają już od 2010 roku a EPka ma charakter pomocy dla organizacji Sea Shepard. Ale może w końcu uda się ukończyć tą płytkę i będzie coś miłego do posłuchania od francuzów.

Pojawił się też teledysk do nowego Bodycount. Kurde, aż sobie stare Body Count odświeżyłem w domu.

Dobre bo polskie? Lubię Thaw. Jest takie przytłaczające:)

Hołdy oddawane Lemmiemu będą pojawiać się zapewne jeszcze przez wiele lat. Człowiek instytucja. Było jakiś czas temu Airbourne a tutaj Holycide, z fajnym obrazkiem komiksowym. 

Anneke - kolejny utwór z nowej płyty Vuur i nadal nic. Uwielbiam jej wokal i pięknie brzmi nadal, ale muzycznie nie kumam. No nie kumam, szkoda ...

sobota, 07 października 2017

Iron Maiden wydają kolejny album koncertowy - The Book Of Souls: Live Chapter. Z materiałów wynika, że na trasie Book of souls grali min. Najlepszy numer IM według Mojej Małejżonki:) Choć ten konkretny wykon nie powala:) A poza tym nic nie przebije Life after death, mimo że nie ma tam Wasted years:)

Powstała kolejna supergrupa - Sons of Apollo. Znane nazwiska, które nie zawsze w danej konfiguracji się sprawdza. Ale jak w składzie tej jest Portnoy to i posłuchać można:)

Ostatnio zrobiła się moda na kobiety w "black metalu. Powoduje to też dyskusje o tym czy Myrkur czy Chelsea Wolf to metal w jakiejkolwiek formie. Ale Darkened Nocturn Slaughtercult to black metal a na wolaku/gitarze jest kobieta. Zresztą polka - Onielar (Yvonne Wilczynska). 

Primus wrócił i wydał nową płytę. Jeszcze nie słuchałem. Ale poniższy numer pokazuje, że łatwo nie będzie. Ale to akurat w przypadku Primusa raczej norma. Nie jest to zespół łatwy lekki i przyjemny:)

Jest też zapowiedź nowej płyty Black Label Society. Zakk idzie na akord. A wiadomo, że ilość nie zawsze przechodzi w jakość. A przecież facet jeszcze znowu pracuje z Ozzym i zarobiony jest w diabły:) Ale ten kawałek akurat bardzo fajny i do tego kolejne ciekawe i dziwne obrazki do ich utworu powstały:) 

Cavalera Conspiracy też zapodaje nowy numer. I przyznam szczerze, że zachęcający. Co się dość dawno w przypadku nazwiska Cavalera nie zdarzało. Może jest jeszcze nadzieja?

A jakby ktoś chciał posłuchać w sieci nowy Merlin Manson to można TUTAJ znaleźć linka.

A link do nowego Lunatic Soul też da się znaleźć TUTAJ.

Swoją drogą moda na publikowanie streamów do całych albumów -super. Zawsze można sprawdzić, czy warto daną płytę mieć na półce. Tylko muszę chyba konto na Spotify założyć, bo widzę, że większość rzeczy tam się da znaleźć:)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 337
| < Listopad 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Tagi